Pradžia / Radikaliai
 

„Saulytės“ dvidešimtasis gimtadienis Prezidentūros kiemelyje sulaukė daugybės svečių

Publikuojame Airos Gurauskaitės fotoreportažą iš gegužės 27 d. vykusios šventės Prezidentūros kiemelyje. Renginio "Skamba skamba kankliai" metu kolektyvas "Saulytė" šventė 20-metį.

Aira Gurauskaitė
2012 m. Gegužės 29 d., 16:23
Skaityta: 701 k.
Akimirkos iš šventės. Visos nuotraukos - Airos Gurauskaitės
Akimirkos iš šventės. Visos nuotraukos - Airos Gurauskaitės

Šiais metais dvidešimtąjį savo gimtadienį švenčianti „Saulytė" yra vienas iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai" renginių. Unikalu, kad šiemet „Saulytės“ gimtadienis sutampa su viena gražiausių pavasario švenčių - Sekminėmis, dėl to šventės programa buvo įvairesnė nei įprasta. 

Renginį vedė VšĮ „Kaukių akademija“ aktoriai. Renginyje dalyvavo folkloro ansambliai iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Klaipėdos, Mažeikių, Vilniaus tautinių mažumų – rusų, lenkų bei totorių – vaikų folkloro grupės, taip pat vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis-2011“ laureatai iš skirtingų Lietuvos etninių regionų, šoko moksleivių folkloro šokių konkurso „Patrepsynė“ nugalėtojai, kurie renginyje nepailsdami šokdino šventės svečius. 

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų laukė rankdarbių, tautodailės dirbinių mugė, kurioje visi turėjo galimybę išvysti, kaip gimsta įvairūs dirbiniai, patys pamėginti pasidirbti ar įsigyti autentiškų rankdarbių. Keramika, piešimas įvairiais dažais ant popieriaus, Prezidentūros kiemelio plytelių dekoravimas, tradicinių karpinių demonstravimas, pynimas vaikams suteikė daug džiaugsmo.

Šventės akimirka.

Vienas iš dalyvių – Elektrėnų profesinio rengimo centras, demonstravęs austas juostas, audimo stakles, pasakojo apie audimo tradicijas ir unikalius audimo būdus. 

 

Naujai įsikūrusi, vos vienerių metukų Balsių pagrindinė mokykla demonstravo savo gabiausių ir meniškiausių mokinių rankdarbius. Vaikai drąsiai pasakojo savo dirbinių atsiradimo istorijas, siūlė susidomėjusiems svečiams namuose pasigaminti išskirtinių dirbinių iš molio, vilnos, siūlų, karoliukų ar net namuose esančių, iš pirmo žvilgsnio nebereikalingų, daiktų.

 
Dailės studija „Džiaugsmo ratas“, vadovaujama Elytės Krasauskaitės–Mieliūnienės, mokė vaikus pasigaminti nevystančias gėlytes, skatino patirti kūrybos pažinimo džiaugsmą. 
 
 
 
Vilniaus Naujamiesčio moksleivių namų etninės veiklos būrelis „Šiaudelis“ demonstravo senovės lietuvių liaudies darbus iš šiaudų ir natūralaus molio. „Šiaudelio“ mokiniai pasakojo, kuo įdomūs šiaudų ir molio darbai, kokį poveikį žmogui turi šios natūralios, gamtoje gaunamos medžiagos. Mokytoja metodininkė Astrida Garpariūnienė ir Lietuvos dailininkų sąjungos narė Alvyra Maniuškaitė pasakojo apie ilgą, įvairiapusę savo darbo praktiką, geriausius būdus džiovinti šiaudus ir paruošti juos darbui, molio paruošimo darbui būdus. „Šiaudelio“ kolektyvas, drauge su kartu atvykusia Vilniaus Naujamiesčio moksleivių namų direktore Jūrate Sereičikiene, kvietė vaikus mokytis šių amatų VNMN, nes vaikai, dirbdami šiuos senuosius tautodailės dirbinius, ne vien įgauna neišdildomos patirties, bet lavina jutimo (pirštų galiukų), atidumo, kūrybingumo įgūdžius. 
 
 
Renginyje energiją vaikams išlieti padėjo aktyvūs „Kaukių akademijos“ aktoriai. Vaikai grūmėsi ant delno nešdami stačius pagalius, vaikščiodami tik per plastmasines lėkštutes, traukdami virvę bei kitaip išdykaudami. 
 
 
 
Jaunosios totorės su tautiniais rūbais.
 
 
Renginį vainikavo „Saulytės“ dvidešimtmečio jubiliejinis tortas, kuriuo galėjo pasivaišinti kiekvienas renginio svečias ir dalyvis. 
Komentarai