Mindaugas Peleckis, tinklalapio Radikaliai lt įkvėpėjas ir palaikytojas iki savo mirties 2023-ųjų nespėjo pabaigti kai kurių savo kūrybos darbų. Dalį jų netrukus po jo mirties parengė ir viešai paskelbė jo tėtis Leonas. Pasirodė knyga MINDAUGO LOBYNAI: rašytojo ir mokslininko Mindaugo Peleckio gyvenimas ir kūryba. Joje publikuojama ir nespėta apginti disertacija iš filosofijos Mula Sadro būties filosofija (Lyginamuoju požiūriu), kurios vadovas buvo jau šviesios atminties prof. Algis Uždavinys (1962–2010). Ši knyga prieinama pdf formatu.
Mindaugas buvo hiperpoliglotas, mokėjo virš 20 kalbų, buvo vienintelis iš lietuvių rašytojų Tarptautinės hiperpoliglotų asociacijos HYPIA narys. Jo planuose buvo noras apklausti nemažai indoeuropiečių prokalbės tyrinėtojų ir išleisti plačią studiją interviu pagrindu. Tėčiui Leonui teko ją išleisti jau pagal surinktą medžiagą: KALBŲ EKOLOGIJA. Kalba ir žmogus XXI a.: poliglotai, nykstančios kalbos ir jų gaivintojai. Pasirodė šeštoji ir paskutinė poezijos knyga Nuliūdę nušvitę nuėję.
Taip pat išleistas su rašytoju Algimantu Lyva kaip serija "Didysis žaidimas" nuo 2014 metų beveik aštuonis metus rašytas 12-tas dar vienas bendras kūrinys: "Atrandantys: didysis žaidimas".
NVO "PILAITĖS bendruomenė" ir Kultūros fondas pristatė Mindaugą už viso gyvenimo kūrybą Nacionalinei premijai po mirties laimėti tarp 47-erių 2023 metų pretendentų, bet ir šį kartą vieša sėkmė jam nenusišypsojo. Kažkiek apmaudu, kad jis plačiau buvo nepastebėtas ir su savo fundamentaliais darbais kaip Lietuvos rokas: ištakos ir raida autorius, kurią net keletą kartų išleido leidykla "Mintis" ir jo egzempliorių neužsiliko knygynuose, kaip ir leidyklos "Obuolys" išleistos knygos, sutriuškinusios visas neva Majų kalendoriaus pranašystės apie gresiančią 2012-ųjų pasaulio pabaigą – 2012: artėjanti pasaulio pabaiga?: mokslininkai ir pranašai aiškinasi, ar teisinga senovės majų pranašystė.
Džiugu, jam dar gyvam esant jo daugiau nei 20 metų tyrimų darbas – monografija NAUJIEJI RELIGINIAI JUDĖJIMAI LIETUVOJE: tarp tradicijos ir kosminių religijų, išleista 2022 metais ir jų pabaigoje Mindaugui dalyvaujant buvo pristatyta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos didžiojoje – Baltojoje – salėje. Liūdna, 2023 03 22 paskutinis jo tekstas "Slibinas ir jo svajonės: Pirmoji slibino svajonė" galėjusi tapti dar vieno jo užmanymo Pasakų knygos su pirmąją pasaka mums ir liks pasaka be tęsinio. Tačiau džiugina, pirmoji Mindaugo dar paauglio parašyta, bet jau kaip profesionalaus kūrėjo, tuokart pačio jauniausiojo rašytojo Lietuvoje – Vienaragis: eilėraščiai: pasakos: fantastika – buvo pradžia po jos gimusių dar 23 knygų. Jis savo poetinę kūrybą patikėjo ir aštuoniems Pilaitės poezijos pavasarių almanachams.
Norisi paminėti paskutinį Mindaugo Peleckio eilėraštį iš 2023 m. knygos "Nuliūdę, nušvitę, nuėję", p.129:
skristi
ten, kur nepakelia sparnai
nebėra vėjo
ir dar neprasidėjo kosmoso galas
atrasti kasdien vis tą patį
ir būti laimingam
žiūrėti gyvenimo filtrą be filmo
skristi be traukinio, šarkų ir svajonių
padovanoti laimingus sparnus praeiviui
visą gyvenimą taip ir nedėvėti kostiumo
nebent po medžiu, skleidžiantis pavasariui
(2023 03 30)
Post criptum
Per anksti į amžinybę išėjęs Mindaugas Peleckis (1975 09 12 –2023 04 17) nepamirštamas. Tarptautinį pripažinimą pelniusi, laimėjusi Global Music awards (pasaulio muzikos apdovanojimų prizą), kompozitorė Egidija Medekšaitė dedikavo savo muzikinį kūrinį “PURUSHA” radikaliai.lt sielos – Mindaugo Peleckio – atminimui. Ji paskelbė: „aš parašiau šį muzikinį kūrinį ir dedikavau jį Mindaugui vildamasi, kad jo vardas nebus užmirštas.“ Jo pasiklausyti galima čia: https://on.soundcloud.com/WGaHZjAcaUQQG1hGA
Neatsilieka ir kompozitorius būgnininkas, perkusininkas audio performansų kūrėjas ir atlikėjas Gintautas Gascevičius. Jam dedikuos 2024-aisiais išleidžiamą kompaktinę plokštelę.
Mindaugo Peleckio – poeto, žurnalisto rašytojo, mokslininko nepamiršta ir Pilaitė – pats Naujausias nepriklausomos Lietuvos sostinės daugiabučių rajonas, siejamas su fenomenaliu reiškiniu. Čia vienoje vietovėje įamžinamas visos Mažosios Lietuvos atminimas. Autentiškais vietovardžiais ir iškilių jos gyventojų, kūrėjų vardais vadinamos gatvės, alėjos, infrastruktūros įstaigos. Mindaugas nuo 1999 metų gyveno Pilaitėje, Pajautos gatvėje, kurią taip pavadinti pasiūlė pilaitiškis, filmų, televizijos laidų prodiuseris, režisierius, aktorius, visuomenininkas, poetas, planavęs, bet nespėjęs išleisti pirmosios savo eilių knygos, lietuviškame seriale "Giminės" vaistininko Saulelės vaidmens atlikėjas Alvydas Ilginis (1952–2016). Seniau tai buvo vienas pagrindinių kelių per Sudervę, vedęs į pirmąją istorinę Lietuvos sostinę Kernavę.
Kas žino, gal tuo keliu Mindaugo Peleckio buto link bet kuriuo paros metu iš ten suko ne vienas žaltys. Jie labai dažnai šildydavosi saulėje ant Mindaugo vardu pavadinto piliakalnio. O gal ir visai iš kitur įsikūrusios jo gerokai tyrinėtos Žalčiavos vietos, nes buvo paskelbęs elektroninę knygą Žalčiava, arba senosios Lietuvos paslaptys atsiveria. Suko galbūt norėdami atsidėkoti, o gal ir numarinti už paviešintas paslaptis?..