Pradžia / Radikaliai
 

(2) Logorrhea

1878 m. pradėtas vartoti medicininis terminas logorrhea (gr. logos+diarrhea, taigi, "viduriavimas žodžiais") greitai tapo literatūrologų džiaugsmu. Šiandien jo visi iki šiol buvusio gyvenimo darbai buvo pavadinti logorėja. Ir kaip gi jis jautėsi? Neatspėsite.

Mindaugas Peleckis
2016 m. Kovo 16 d., 20:55
Skaityta: 91 k.
(2) Logorrhea

Laimingas.

Kodėl? Dėl kelių priežasčių. Pirma, jis neįsižeidė. Pats nesuprato, kodėl. Greičiausiai pripažino, kad išties dar nemoka daryti ko, ką norėtų daryti tobulai ar bent jau arti tobulybės. Antra, viduriavimas pats savaime dažniausiai baigiasi laimingai: organizmas apsivalo ir pasveiksta.

Ir dar: tai padėjo sustiprinti jo motyvaciją. Juk jo specialybė (jei taip galima vadinti, o juk universitete mokėsi veterinarijos) buvo kitokia. Suteikti žmogui motyvaciją dabar jam atrodė svarbus dalykas, gal net svarbiausias. Kiek daug pasaulyje neryžtingų žmonių, kurie nė nežino, ką daryti, nors sugeba. Tereikia atverti jų jau turimus talentus, o visa kita siųsti taip toli, net nė bumerangu negrįžtų.

Kaltinimas logorėja išryškino jo stipriąsias puses, kurių daugelis pavydėjo. O žinant savo silpnąsias puses, galima gerai pasiruošti kovai. Mūšis laimėtas, pagalvojo jis, o karas pats ateis.

Nes pralaimėjimas yra laimė.

Komentarai