Nuorodos:
https://www.facebook.com/motionno
https://motionno.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/channel/UCW4wZjmyxoYdKNPnGzZk13A
https://soundcloud.com/motionno
https://www.facebook.com/pages/Outsiders/148517971885601?fref=ts
Kaip nepakalbinsi žmogaus, kuris Lietuvoje groja space rock? Interviu darytas 2015 03 13.
Ką manote apie garso meną/eksperimentinę muziką/garsavaizdžio meną?
Klausimas per platus ir nekonkretus, neįmanoma atsakyti. Kitu kampu pažiūrėjus, daugelis pradeda nuo mėgdžiojimo, klišių taikymo. Kai tai tampa savaime suprantama ir kūrėjas nebetelpa klišių rėmuose, pradedama ieškoti kaip iš to išeiti ir suteikti sau tikrąją laisvę. Tada prasideda eksperimentai. Ar jie tampa kasdienybe ar tik penktadieniu savaitėje…. Vertinu visa tai, kas turi pagrįstumą ir išliekamąją vertę, netgi jei tai tik jam‘as bare.
Garso menas/eksperimentai/garsavaizdis (geras terminas), jo tiek daug ir jis toks abstraktus, kad jo vertinti net nebereikia, tiesiog reikia jį patirti ir filtruoti per banginio ūsus. O potyriai ateina vėliau.
Kas Jūs ir iš kur?
Algimantas Kvecys, 1989, Mosėdis, Skuodo raj.
Draugystės su muzika pradžia.
Savo susipažinimą su muzika galiu apibūdinti labai tiksliai. Tai įvyko tada, kai mano pusbrolis davė paklausyti pirmąsias Lietuvoje ne mainstream muzikos grupes. Nuo tada Blur, Oasis, The Verve, Stereophonics, Vines, The Music ir t. t. grojo mano kambaryje be perstojo. Tai buvo nerealus pojūtis atitrūkti nuo išsekintos provincijos muzikinio suvokimo ribų.
Kokios Jūsų pirmosios grupės, kuriose teko groti/jas sukurti?
Dabar atrodo labai juokinga prisiminus. Su geriausiais draugais pradėjome „bandyti groti“ dvyliktos klasės pabaigoje, o po kelių mėnesių visi išsiskirstėme savais keliais taip ir nesugroję nei vienos dainos iki galo. Bet prisiminimai liko patys geriausi. Tiesa, iš to laikotarpio liko viena daina kurią atsivežiau į Šiaulius, kur subūriau grupę „Outsiders“ (2008–2012).
Iki šiol manau, kad daina „Vanduo“ yra geriausia ką kada nors esu sukūręs.
Visą tą laiką kol buvau grupėje buvau suvaržytas grupės rėmų. Šiuo metu manau, kad viena iš MOTIONNO veiklos kryčių bus nuolatinis bendradarbiavimas ir kooperacija. Tai atneša puikių potyrių.
Kartu su „Number Eleven“ įrašėme live video dainai „Clusters“.
Motionno ir Number Eleven
Kokiuose žymesniuose, įdomesniuose koncertuose, festivaliuose dalyvavote?
Dideliu live pasirodymų bagažu negaliu pasigirti. Kol kas MOTIONNO nepasirodė gyvai. Nors live planuojamas neužilgo. Pats keisčiausias pasirodymas buvo Kauno underground klube INSAIT, kuriame tuo metu su grupe OUTSIDERS (indie stilius) grojome kartu su metalo grupe „XIII Fortas“. Kažkoks nerealus nonsensas. Bet nepamirštama. Dabar to nebegalėčiau suprasti.
Mėgstama muzika, kiek supratau, nėra metalas?
Į ši klausimą atsakant dažnai norisi paminėti tiesiog patinkančias grupes nesamoningai. Tačiau susikaupęs galiu pasakyti: Radiohead – Go To Sleep, Boards Of Canada – ROYGBIV, Three Trapped Tigers – Reset. Bandau būti neūtralus. Tycho dėl vizualiziosios dalies. Animals As Leaders dėl to, kad po to galima suprasti kur yra ribos ir kur jų nėra. Dabar klausau Lust For Youth, Zebra Island, Nils Frahm, Balthazar ir t .t.
Mėgstamiausi/labiausiai vertinami Lietuvos/užsienio muzikantai/grupės.
Lietuvoje – Rasabasa šutvė už žinojimą, ką daro.
Užsienyje vyksta tokia kaita, kad sunku ką pasakyti. Bet už ilgalaikę viziją, be abejo, Modest Mouse.
Ką kuriate dabar?
Šiuo metu daugiausiai įdomių potyrių suteikia bendravimas ruošiant naujus klipus/vizualizacijas. Pvz., bendraudamas su gestų kalbų vertėjais sužinojau, kad vyksta gestų kalbos koncertai, kai vienas vertėjas rankomis išverčia simfoninio orkestro partijas kurtiesiems.
Didžiausią įtaką man daro muzikos inovatyvumas, naujų potyrių ieškojimas ir vizualieji menai. Kai tavo galvoje įstringa vaizdas, jis negali neatsikartoti ir muzikoje. Todėl tai, kas matoma, o ne girdima ateityje gali užimti tikrai didelę dalį mano kūrybos.
Ar yra toks dalykas kaip menininko Pašaukimas? Ar tai tiesiog, kaip sakė a.a. E. Mieželaitis, „1 proc. talento ir 99 proc. darbo“?
Viską formuoja aplinka. Įgimti gali būti tik aštresni konkretūs pojūčiai. Visa kita yra lavinama ir paveikiama. Džiaugiuosi, kad mano aplinka nuvedė mane ten kur esu dabar. Manau, kad aplinka mane paveikė taip, kad šiuo metu tiesiog man nebeįmanoma nekurti ir negalvoti apie kūrybą, savo ar kitų. O darbas yra tik veiksmas, skirtas įgyvendinti vieną svarbiausių poreikių – kurti.