Sirijos vyriausybė dėl šios diversijos apkaltino „teroristus“, vadinančius save laisvąja armija. Vis dėlto kažin ar „laisvoji armija“ tai galėjo padaryti be vakarų šalių pagalbos: internetas Sirijoje pajungtas per JAV kompanijas.
Sirijos informacijos ministras Imranas Zoubi teigė: „Teroristai atakavo interneto linijas, kai kuriuose regionuose jo visiškai nebėra“.
Imranas Zoubi.
Šį veiksmą pasmerkė „Amnesty International“ (https://twitter.com/AmnestyUK/status/274180741284368385).
Aktyvistų teigimu, panašūs veiksmai būdavo daromi prieš karines operacijas.
JAV kompanijos „Renesys“ ir „Akamai“ patvirtino, kad visi 84 Sirijos IP adresai yra nepasiekiami.
Sirija šiandien.
Internetas Sirijoje atjungtas 12 val. 26 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.
„Google“ patvirtino, kad Sirijoje neįmanoma prieiti prie šios firmos paslaugų, tarp jų – ir prie „YouTube“.
Internetą sutaisyti bando Kanados firma „Psiphon“, tačiau kol kas ne itin sėkmingai.
Sirijoje internetas kai kuriose vietose buvo atjungtas šių metų liepą ir rugpjūtį.
Tokių pat veiksmų imtasi Egipte, kai vyko protestai prieš buvusį prezidentą Hosnį Mubaraką. Egiptiečiai greitai su „Google“ pagalba ėmė naudotis savo telefonuose esančia „Twitter“ paslauga. Sirijoje dabar tai neįmanoma.
Tuo tarpu „The New York Times“ pranešė, kad Baracko Obamos administracija planuoja gilią intervenciją į Siriją: permetami ginklai, CŽV (CIA) darbuotojai ir NATO žvalgybininkai, norint nuversti Damasko vyriausybę.
Taip pat ketinama Turkijoje parengti raketas žemė-oras, skirtas Sirijai. Apie tai rašo ir „Press TV“ (http://www.presstv.ir/detail/2012/11/29/275138/us-to-deepen-syria-intervention-report).
Sirijoje gyvena 22,5 mln. žmonių. Nuo Osmanų imperijos šalis nepriklausoma tapo 1918-aisiais, nuo Prancūzijos – 1946-aisiais, nuo Jungtinės Arabų Respublikos (kartu su Egiptu) – 1961 metais. 90 proc. Sirijos gyventojų – arabai, taip pat esama etninių mažumų: druzų (0,5 mln.), kurdų (2 mln.), turkmėnų (1 mln.), asirų (877 000), armėnų (190 000), pabėgėlių iš Irako (1,3 mln.), adygų (čerkesų, 100 000). Daugelis Sirijos gyventojų supranta anglų ir prancūzų kalbas.
74 proc. Sirijos gyventojų – musulmonai sunitai, 13 proc. – musulmonai šiitai (dvyliktininkai, izmailitai, alavitai), 10 proc. – krikščionys (Antiochijos stačiatikiai, graikų katalikai, Asirijos Rytų bažnyčios atstovai, armėnų stačiatikiai, protestantai, katalikai ir kiti), 3 proc. – druzai.
Valdančioji prezidento Bašaro Al-Assado šeima – alavitai. Pasaulyje yra 3 milijonai alavitų (arba nusairių) – mistinės pakraipos šiitų dvyliktininkų grupės atstovų. Alavitus yra pripažinęs Irano Islamo Respublikos kūrėjas Ajatola Khomeini ir Libano šiitų dvasininkas Musa as-Sadras.
JAV, kaip pranešama, iš neapykantos šiitiškam Iranui pirmiausi nori smogti šiitiškai Sirijos vyriausybei. Tuo tikslu papildomai „humanitarinei“ pagalbai JAV valdžia išskyrė 200 milijonų dolerių. Ginklai („humanitarinė pagalba“) laikomi prie Turkijos ir Sirijos sienos, gabenami per Saudo Arabiją ir Katarą.
JAV remiami Sirijos teroristai.
Nobelio Taikos premijos laureatas Barackas Obama (dešinėje).
http://www.ekspertai.eu/jav-ruosiasi-karui-sirijoje-atjungtas-internetas-ir-mobilusis-rysys