Pradžia / Knygos
 

Laimė, kaip ir paukštis, sugrįžta tik į ištiestą delną

Romaną „Laimė delne“ Edita Samajauskaitė–Younas parašė būdama septyniolikos, o išleido jį jau būdama daugiau kaip trisdešimties ir augindama tris vaikus. Romanas parašytas tikrai labai talentingai. Stebėtina, kad jauna mergina taip giliai pažįsta gyvenimą ir taip motyvuotai kuria savo veikėjų charakterius. Tai kūrinys apie paauglių gyvenimą, santykius su tėvais ir bendraamžiais sovietmečio ir Nepriklausomybės sandūroje.

Pranciška Regina Liubertaitė
2012 m. Rugpjūčio 08 d., 16:28
Skaityta: 660 k.
Knygos viršelis. Vilnius: Ciklonas, 2012
Knygos viršelis. Vilnius: Ciklonas, 2012
Puikiai pažindama paauglių pasaulį, ji meistriškai rezga intrigą subtiliai atskleisdama pagrindinės romano veikėjos Meilės santykius su tėvais, su savo vaikystės ir jaunystės draugu, su vyresniu už ją vaikinu, kurį aistringai įsimyli, ir tolimu giminaičiu, kuriam pajunta sunkiai tramdomą trauką, taip pat vėliau su mokytoju, su kuriuo pradeda gyventi bebaigdama vidurinę, siekdama taip atkeršyti jo buvusiai sutuoktinei, kuri susidėjo su Meilės tėvu, o dar vėliau su savo darbdaviu ir taip pat ir su savo meilužio žmonos sūnumi, nuo kurio, susiklosčius aplinkybėms, pažinties ir prasideda romanas. Romanas konstruojamas dviem siužetinėmis linijomis derinant praeitį su dabartimi, jo pagrindiniams veikėjams keliantis ir klumpant, pykstantis ir taikantis, sergant ir mirštant, svarstant ir abejojant bei atgal sugrįžtant prie prarastų santykių. Siužetas nėra tradicinis, nes vaikystės draugo Meilė iš pradžių neįsimyli, o atsiradus meilės trikampiui, konfliktas baigiasi tragiškai.
 
Pagrindinė veikėja Meilė vaizduojama labai tvirto charakterio, žinanti ko nori, besistengianti patikrinti save ir kitus įvairiomis gyvenimo aplinkybėmis, mokanti susitvardyti ir pastatyti į vietą tiek savo bendraamžius, tiek suaugusius. Autorė per visą kūrinį tarsi derina ir gludina du takelius, kurie pabaigoje susilieja į vieną tiesų kelią, ir kuriuo eidami jos herojai neabejoja savo likimu ir laime. 
 
Romanas yra įdomus skaityti ne tik nenuspėjamu įvykių pateikimu, bet ir įdomiais dialogais, nesumeluota stulbinančia intriga, kuri skaitytoją įklampina tiek, jog jis nesugeba atsitraukti nuo knygos, nes maga sužinoti, kaip toliau pakryps romano veiksmas, ką naujo pateiks romano veikėjai. Visa tai tiek gyvenimiška ir tiek paprastai ir nebanaliai pateikta, kad knyga galėtų tapti jaunimo bestseleriu, juolab, kad knygų, vaizduojančių šiuolaikinio jaunimo gyvenimą, Lietuvoje ne tiek daug ir parašyta. 
 
Visai neseniai autorė, gyvendama Jungtinės Karalystės sostinėje Londone, padėjo visas pastangas, kad prieš beveik daugiau kaip 15 metų parašytas romanas patektų į smalsaus skaitytojo rankas. 
 
Toks romanas galėtų būti puiki medžiaga lietuviškam serialui apie jaunimo gyvenimą.
Komentarai