Tiek filmukuose, tiek komiksuose nėra nė vieno tekstinio žodžio, bet kiek daug pasakyta! Legenda tapusio katino autorius akivaizdžiai mėgsta daną Herlufą Bidstrupą (1912-1988), iš kurio juokdavomės dar tarybmečiu, juokingas jis ir dabar. Simonas Tofieldas gyvena Bedfordšyre su dviem katėmis ir katinu, tad kaip talentingas karikatūristas prisižiūri katiniškos kasdienybės. „Saimono katinas“ pelnė geriausios britų animacinės komedijos titulą ir „YouTube“ svetainės prizą už populiarumą (abu 2008 metais). S. Tofieldas studijavo grafiką ir animaciją Lesterio De Montforto universitete Didžiojoje Britanijoje. Šiuo metu – Londono „Tandem Films“ animacinių filmų studijos dailininkas animatorius ir kūrybos direktorius. Pirmąsyk 2009 m. spalį pasirodžiusios knygos „Simon‘s Cat In His Very Own Book“ išėjo jau nemažai leidimų (pirmajame buvo rašoma, jog „YouTube“ katino nuotykius peržiūrėjo 25 mln. žmonių). Beje, visus garsus filmukuose įgarsino pats S. Tofieldas, padedamas garso inžinieriaus Shrooty. Filmukų kol kas nėra daug, nes jie kuriami pasitelkiant „Adobe Flash“ programą ir yra piešti ranka: viena „Saimono katino“ sekundė filmuke – tai 12-25 piešiniai.
Saimono katiną esame ir patys nemažai kur matę – tai šen, tai ten jis šmėkšteli ir išnyksta. Bjaurus egoistas, bet tuo pačiu toks mielas, o kai nori valgyti – tikras angelas, nesupratingam šeimininkui virstantis gudriu velnioku. Be Saimono ir jo iškankinto šeimininko čia dar esama pelių, paukščių, šunų, ežys su ežiukais, pelėdos ir katino draugas sodo nykštukas (škacas nežino, kad šis negyvas).
Saimono katino nuotykiai išleisti jau beveik trisdešimtyje šalių, o „Daily Mirror“ skaitytojus kaip komiksas jie pasiekia dažniausiai. Angliškai išleistos ir kitos Saimono katino nuotykių knygos: „Simons‘ Cat 3: In Kitten Chaos“ (pasirodė 2011 m. spalio 6 d.), 2010-aisiais – „Feed Me!“ ir „Beyond the Fence“.
Nežinau, ar Saimono katinas jau nukonkuravo iki šiol turbūt populiariausią pasaulio animacinį katiną, taip pat kilusį iš komiksų – Garfieldą. Jį amerikiečių karikatūristas Jimas Davis sukūrė 1978 m. Vardą paėmė iš J. Daviso senelio. Garfieldas, kurio nuotykiai publikuoti 2580-yje laikraščių ir žurnalų, tapo Guinnesso pasaulio rekordininku kaip populiariausias komiksas. 2004-2006 m. Garfieldas tapo dviejų pilno metražo filmų personažu, kuriami animaciniai filmukai. Vis dėlto, su visa simpatija Garfieldui ir lazanijai, turiu pripažinti, kad Saimono katinas – realistiškesnis.
Įdomu, kad žodis „katinas“, panašiai skambantis daugelyje Europos kalbų, greičiausiai kilo iš germanų prokalbės *kattuz, o kapstant giliau, šaknys veda į Egiptą, kur katės, kaip žinia, buvo garbinamos ir vadinamos čaute (ankstyvajame periode – tešau).