Kita jo pusė – Tamsusis Pakeleivis, žudikas, sociopatas, be gailesčio naikinantis pedofilus, serijinius žudikus, prievartautojus. Serialas, kaip ir romanų serija, pagal kurią jis pastatytas, – nebanalus, nors iš esmės yra Jeffo Lindsay‘aus (tikroji pavardė – Jeffry‘is P. Freundlichas, g. 1952) romanų atpasakojimas.
Romanas, turint galvoje jo specifiką (tai detektyvas), išverstas gerai. Vertėjai Ignei Norvaišaitei-Aleliūnienei pavyko įsijausti (tikriausiai ji matė serialą) į Deksterio psichologiją, jo vidinį konfliktą. Tai – pirmasis „Deksterio“ serijos romanas, angliškai vadinamas „Darkly Dreaming Dexter“ (pavadinimas reiškia daugiau nei „tamsūs sapnai“; tai – ir tamsiai svajojantis Deksteris, turint galvoje, kad jo svajonės – sunaikinti kuo daugiau niekšų, išspręsti savo vidines problemas ir tinkamai maskuotis, kad nebūtų sugautas).
J. Lindsay‘us 2004-2010 m. yra išleidęs penkis romanus apie Deksterį, rengiamas šeštąsis. Rašytojas yra parašęs ir dokumentinę knygą apie Ernestą Hemingway‘ų „Medžiojant su Hemingway‘umi“ (2000).
Šioje knygoje - 27 skyriai ir epilogas, taip pat – pirmasis skyrius iš ką tik lietuviškai pasirodžiusio ir antrojo romano „Deksteris. Netikėti jausmai“ („Dearly Devoted Dexter“, 2005). Deksteris Morganas iš literatūros ir jo Tamsusis Pakeleivis iš kino papildo vienas kitą ir nė vienas nėra kuo nors prastesnis. Abu personažai tobuli. Tai reta.
„O, tas simfoninis tūkstančio besislepiančių balsų riksmas, Poreikio verksmas viduje, esybė, tylus stebėtojas, šaltas tylus dalykas, tas, kuris juokias, Mėnulio Šokėjas. Aš ir kartu ne aš, šaipęsis, juokęsis ir pasirodęs šaukdamas iš alkio. Ir Poreikio“ (p. 7).