Antrajame pataisytame knygos „Laiškai sūnui“ laidoje pateikiami ne visi išlikę Chesterfieldo laiškai, bet pustrečio šimto puslapių klasikos atgaivina sielą. Grafas Chesterfieldas (1694-1773; tikr. Philip Dormer Stanhope, 4th Earl of Chesterfield), būdamas poltikas, aristokratas, diplomatas, gerai išmanė retoriką ir šiais laiškais savo vos 36 metus gyvenusiam nesantuokiniam sūnui Philipui Stanhope‘ui (1732-1768) perteikė nemaža išminties. „Letters to His Son“ (1774) ir tik 1890 m. išleisti „Letters to his Godson“ – skaidraus stiliaus, skirti sūnui, į kurį dėjo daug vilčių ir kuris anksti mirė nuo džiovos. Elegantiška išmintis, rašyta Pietvakarių Anglijos Bato (Bath) mieste, taip pat - Londone.
Epistoliarinio žanro klasika, skirta sūnui, - ne vieninteliai Chesterfieldo laiškai: jų jis parašė daugiau kaip 2500. Sūnui išliko per 420, šiame leidinyje pateikiami 54 laiškai. Jie pradėti rašyti, kai sūnui nebuvo nė dešimties (iš pradžių rašyti anglų, prancūzų ir lotynų kalbomis), jie buvo gana didaktiški. Po dešimties metų Chesterfieldas prisipažįsta: „Ir tu, ir aš turime rašyti visiškai atvirai – kaip draugas draugui.“
Įpratus prie greitos internetinės epochos (100 elektroninių laiškų per dieną – niekis...), skaityti tokią knygą keistoka. Lėtas tempas hipnotizuoja. Tačiau toks būdas susirašinėti turi ir trūkumų. Paskutinis tėvo laiškas parašytas praėjus dienai po sūnaus mirties („Mielas mano drauge. (...) Paskutiniuosiuose keturiuose savo laiškuose pasiunčiau tau uostomųjų hercogienės Somerset miltelių - tiek, kiek tilpo vokuose. Ar gavai juos visus, ar bent šiek tiek? Ar šie milteliai tau padėjo? (...) Kojos manęs neklauso: nors dar galiu ketvirtį valandos pašliaužti lygia vieta, bet laiptais nei užlipti, nei nulipti be tarno pagalbos neįstengiu. Tegul saugo tave Dievas ir tegul padeda tau greičiau pasveikti“ (p. 238-239). Atrodo, kad nuoširdi viltis ikiinternetiniais laikais atitolindavo mirtį... Žinoma, tai tik iliuzija.
Suaviter in modo, fortiter in re (lot. „Švelni forma ir griežta esmė“). Galbūt to šiais laikais trūksta labiausiai.