Apie Europos Sąjungą Lietuvoje parašyta ir išversta jau ne viena knyga, tačiau ši – bene geriausiai sukompiliuotas enciklopedinis leidinys, kuris bando išaiškinti ir, atrodytų, tokias aiškias sąvokas kaip pati „Europa“, ir gana sudėtingas „aukštąsias matematikas“ (pvz., „subsidiarumas“, „šokinėjimas siekiant kvotų“ ir kitus „eurokalbės“ terminus).
Pasak knygos autoriaus, ir pats terminas „Europa“ sukelia painiavą. Kelios sutartys jį ne kartą peržiūrėjo ir keitė pavadinimą – nuo Europos ekonominės bendrijos ar Bendrosios rinkos iki Europos Bendrijos ir iki dabartinės Europos Sąjungos. Jos įvairūs organai turi panašius pavadinimus – Europos Taryba (Council of Europe), Europos viršūnių taryba (European Council) ir Ministrų Taryba (Council of Ministers). Ir santykiai tarp atskirų institucijų sudėtingi ir neaiškūs. Visas procesas apgaubtas technokratinio žargono santrumpomis, neturinčiais prasmės inicialais.
Tačiau kadangi ES yra svarbi, galinga jėga, sutrikusiam skaitytojui ši knyga bus puikus vadovas, vedantis jį nuo Karolio Didžiojo laikų iki Acheno iki Bismarko laikų Muitų sąjungos per visas svarbiausias šių dienų institucijas, žmones ir idėjas, su kuriomis kiekvienas, turintis reikalų su ES, gali kada nors susidurti. Knyga, parašyta ironišku ir elegantišku stiliumi, todėl galėčiau ją priskirti prie moderniosios išminties lobyno.