Vienas žymiausių žurnalistų, rašantis apie komunizmo žlugimą ir organizuotą nusikalstamumą, dirbęs „The Guardian“ ir BBC, Misha Glenny’s (g. 1958) net pusšešto šimto puslapių knygoje pateikia išsamią šio pasaulio makdonaldizacijos versiją. Terminą makdonaldizacija knygoje „Visuomenės makdonaldizacija“ (1993) sugalvojo amerikiečių sociologas kad ir kaip keista, savamokslis) George’as Ritzeris (g. 1940). Keista, kad tik dabar Lietuva pradeda suvokti, jog visas pasaulis – globalus kaimas, kuriame viskas verčiama popsu, makdonaldizuojama. Tai – „Nieko globalizacija“. Greitojo maisto restoranas tapo viso dabar egzistuojančio pasaulio paradigma.
Todėl, kalbėdami ir apie globalią „gėlių revoliucijų“ (Oranžinės – Ukrainoje, Rožių – Gruzijoje, Tulpių – Kirgizijoje) bangą, ir apie kasdienę būtį, neturėtume pamiršti, kad esame veikiami 1940 m. įkurtos „McDonald’s Corporation“. Kaip ji paveikė nusikalstamumą? M. Glenny’s atskleidžia, kad mafija – toli gražu ne tik itališkas fenomenas: knygoje kalbama apie ginklų prekeivius Ukrainoje, pinigų plovimą Dubajuje, narkotikų sindikatą Kanadoje, kibernetinius nusikaltėlius Brazilijoje, turto prievartautojus Japonijoje, korupciją Nigerijoje… Analizuodamas milžinišką narkotikų, prekybos moterimis ir ginklais, nelegalaus darbo paklausą visuose penkiuose kontinentuose, autorius bendravo su gangsteriais, policijos pareigūnais ir organizuoto nusikalstamumo aukomis. Dokumentinėmis fotografijomis iliustruotoje knygoje narpliojami amžinosios triados – nusikaltimų, politikos ir pinigų – sąsajos visame pasaulyje.
„Taigi europiečiai susidūrė su pasirinkimu: arba jie turi vėl pamėgti reprodukcinį seksą, arba įsileisti daugiau žmonių iš kitų šalių į legalią darbo rinką“, – netikėtą išvadą daro M. Glenny’s (p. 488).
Dabar, kai kultūros situacija Lietuvoje liūdna kaip niekad, it eilutė iš juodosios biblijos tinka šie knygos žodžiai: „Korupcijos pavėsis buvo prasiskverbęs tiek giliai (...)“
Ar žinote, kad populiari Elvio Presley’o 1960 m. įrašyta daina „It’s Now or Never“ („Dabar arba niekada“) buvo sukurta, kai rokenrolo Karalius išgirdo Tony’o Martino (g. 1912) 1949-ųjų dainą „There’s No Tomorrow“ („Rytojaus nėra“)?