Grupė ARKLIO GALIA yra?
Žilvinas Jagėla (1989, Kaunas) - vokalas, bosas
Marius Juknevičius (1989, Kaunas) - būgnai
Tomas Lučiūnas (1987, Kaišiadorys) - saksas, gitara
Vidmantas Aškinis (1989, Vilnius) - gitara
Nieko anksčiau apie jus nežinojau, nors per 10 metų išleidote penkis albumus. Turbūt buvote pogrindžio pankai?
Mus dar gilioje vaikystėje patraukė dėmesį audiotechnika su tėvų, sesių ir pusbrolių kasetėm. 13-14 metų amžiaus buvo intensyviai klausomas hardrokas, pankrokas, metalas ir panaši lengvai virškinama muzika. Apie 16 metus - posūkiai įdomesnės, įvairesnės muzikos link, kabliavimasis pradedant nuo džiazo, vudstokinio roko ir senovinio bliuzo.
Ar tai pirmoji tavo grupė?
Arklio Galia groja nuo 2006 metų, kai dar ėjom į mokyklą, pusei mūsų tai yra pirmoji grupė. Pirmieji kūriniai buvo bliuzo kvadratai su keistais tekstais (kartais juokingais, kartais ne), dauguma yra įrašyti pirmame albume. Kai kuriuos dar labia dažnai tebegrojame koncertuose. Nuo to laiko esame sukūrę apie 50-60 dainų, bet primityvūs pirmieji kūriniai vis tiek mieli širdžiai.
Be Arklio Galios, visi dabartiniai nariai yra bandę didesnes ar mažesnes jėgas grupėse “Working Hobo” (2010-dabar), “Elas ir Sparkis” (2014-dabar), “Baltasis Kiras” (2008-2011), taip pat daugybėje visokių papildomų projektėlių.
Priminkite savo diskografiją - labai smagūs josios pavadinimai.
Arklio Galia (2007)
Arklio Galios kosmodiskas (2008)
Užsisakyk skaitmeninę televiziją su Arklio Galia (2010)
Viskas yra gerai, bet kodėl? (2013)
Antakalnis (2017)
Kiek kartų koncertavote?
Per 11 metų esam sugroję apie 160 koncertų, apie 90 proc buvo labai įdomūs.
Groję esam tokiuose žymesniuose pasaulio festivaliuose: Baltijos garsas, Zoofest, Baltic progfest, GaDi, Fidi, Ryk, Rafes, Manifestas, Tindirindis, Bliuzo naktys, birželį grosim Tilto namų festivalyje (jis jau vyksta - red. past.).
Kas po šio festivalio planuojama?
Grojam repeticijų salėje, ruošiamės naujo albumo pristatymo turui, po to pradėsim ruošti dainas kitam albumui, didelė jų dalis dar net nepradėta.
Ką klausot, kuo gyvenat be savosios muzikos?
Mėgstam gyventi paprastą gyvenimą, skaityt daug knygų, žiūrėt daug filmus, klausyt laaabai daug muzikos, eiti į vakarėlius ir paskui viską bandyti sukišti į savo dainas. Jeigu sulenda – labai gerai.
Pagrindinė įtaka - norėjimas kurt savo muziką su savo rankom ir kojom. Aplinkos įtaka daugiau negatyvi - visur aplink pilna pavyzdžių ko ir kaip nedaryti.
Kurti dainas ir koncertuoti yra labai smagu, besivažinėjant po koncertus nutinka pačių įvairiausių dalykų. Anksčiau daug gerdavom ir kvailiodavom, griaudavom viešbučius ir t.t., o dabar keliaujant linksmiau pasvajoti ar pasišnekėti įdomiom temom tarpusavyje ir su klausytojais.
Lietuvoje ir užsienyje - kokie muzikantai yra vertinami labiausiai?
Labiausiai mėgstame tuos lietuviškus atlikėjus, kurie paėmę į rankas instrumentą moka būti savimi ir tuo pačiu būti originalūs, taip įneša į mūsų gyvenimus kažką naujo. Tokių atlikėjų geriausia ieškoti pogrindinėse scenose ar jų archyvuose.
Taip pat mėgstam savo draugų grupes, nes turim pakankamai progų į jų muziką įsigilinti, susieti viską su pažįstamų žmonių gyvenimais. Kartais norim susidraugauti su kažkuo, nes manom, kad gerai suprantam jų kūrybą.
Užsienio muzikoj nuolatos vyksta nesibaigiantys ieškojimai, ieškant naujų stilių ir paslaptingų atlikėjų iš atokiausių pasaulio kampelių, bet kartais pasiklausom ko nors visai neįdomaus ir visuotinai pripažinto.
Garso menas patinka?
Labiausiai džiaugiamės, kai garso ar bet koks kitas menas nėra apvilktas kostiumais ir balinėm suknelėm, neužkrautas institucijomis, biurokratija ar rimtumo bei susireikšminimo aura. Patinka sutikti ir klausytis garso menininkų gatvėje ir visokioje kitokioje neformalioje aplinkoje. Pamalonina, kai eksperimentiškai nusiteikę atlikėjai koncentruojasi į patį garsą, atlikimo procesą, o nebando išlaužti super rimtų mindfuck koncepcijų ar apsikrauti šiuolaikiškiausia technika.
Ačiū. Linkiu varyti dar kiečiau ir sukurti albumą apie kiekvieną Vilniaus mikrorajoną.
P.S.Daina VIDMANTO RANKA yra visiškas topas.