Jūsų puikią muziką išgirdau sąlyginai neseniai, pribloškė profesionalumu ir nuoširdumu. Tai sakau jau kelintą kartą per pastarąsias savaites, bet išties taip yra: geros muzikos Lietuvoje daugėja, ji įvairėja.
Man labai malonu ir džiugu, kad atradote!
Papasakokite apie save. Kur esate grojusi, kaip gimė INGAJA ir ką reiškia Jums šis pavadinimas?
Labai platu ir nelengva pasakoti apie save, manau, dėl to ir muzika visada koja kojon žygiuoja, tokia kaip kalbos forma, padėdama man rišliau išreikšti mintis ir dalintis jomis su kitais. Na, bet pamėginsiu..Gimiau ir užaugau Klaipėdoje. Gitara pateko į mano rankas dar vaikystėje, atrasta močiutės palėpėje, tačiau artimieji į tai labai daug dėmesio nekreipė, galvojo pažais ir užteks, o aš už kelių savaičių pareiškiau, jog noriu eiti į muzikos mokyklą. Tad vėliau sekė 7 metų trukusi kelionė muzikos mokykloje klasikinės gitaros specialybėje. Dainas pradėjau kurti gal 14 metų ir, manau, tuomet susidėliojo mano kūrybiniai pamatai, kurie augo ir keitėsi, formavosi metams bėgant. Grojau įvairiuose ansambliuose, gupelėse, su savo kūryba didžiają laiko dalį solo. Daug metų prisistatinėjau vardu ir pavarde, kas nelabai mane tenkino. INGAJOS užuomazgų būta ir anksčiau, tad nusprendžiau prie to ir grįžti. Iš tiesų kaip pažiūrėsi, tai gali būti vardo ir pavardės derinys, o gal ir daugiau... graikų mitologijoje “gaia” reiškia žemišką įsikūnijimą. Gi kūryba ir žemiškumas vienas kitam neprieštarauja, o gal kaip tik padeda..
INGAJA. Nuotr. aut. Vidas Černiauskas.
Kiek suprantu, pirmuoju albumu savo muzikinės karjeros baigti neketinate. Kada laukti singlų, albumų, koncertų?
Tik pradedu! Sausio gale pasirodys mano pirmasis EP, kurį sudarys 4 dainos. Dvi iš jų (DARKNESS ir SECRETS) jau paleistos į viešąją erdvę, tad klausytojai jau gali susidaryti nuomonę kokio skambesio tikėtis. Ilgai dvejojau, koks EP turėtų būti skambesio atžvilgiu, vis dėl to nusprendžiau grįžti prie savo šaknų - aš ir gitara. Po EP pasirodymo, seks ir koncertų serija. Visa informacija bus viešai skelbiama socialinėje erdvėje.
Kokia gyvenimo filosofija vadovaujatės?
Pastaruoju metu labai pasiteisinęs šūkis: Tai nebus lengva, bet bus verta (“it's not going to be easy, but it's going to be worth it”).
Bachas ar Led Zeppelin? Bob Dylan ar Death In June? Lustmord ar Ganelinas? Kokią lietuvišką muziką labiausiai vertinate?
Vienareikšmiškai Led Zeppelin! Vieni pirmųjų sunkiojo roko pradininkų! Nugabena mintimis į maištavimo pilną jaunystę. Death In June - atradimas, negirdėti, tad bus Bob Dylan. Lustmord irgi atradimas, klausysiu daugiau.
Lietuvoje per paskutinius keletą metų atsirado daug unikalių atlikėjų ir grupių įvairiuose žanruose atliekančių ir kuriančių kokybišką muziką, kas yra labai sveikintina. Paminėsiu keletą mėgstamų - Ministry of Echology, MC Mesijus, Kotori.
Kas labiausiai įkvepia Jus kurti?
Gamta ir visa, kas joje. Gamtoje išsigrynini mintis, išsivalai, pasikrauni, dėl to labai džiaugiuosi galėdama nuvykti prie jūros ir pasivaikščioti mišku bent keletą kartų per mėnesį. Įkvepia daug kas, tai gali būti užrašas ant sienos, vienatvė, kažkieno pasakytas nereikšmingas žodis, kuris staiga įgauna prasmę ir reikšmę, netektys, praeivio sutiktas žvilgsnis, kelionės, galėčiau vardinti ir vardinti, o kartais užtenka tik lietaus lašo užtiškusio ant nosies. Būna visaip!
INGAJA. JG fotografija.
Kaip vadinate savo kuriamą stilių? Apskritai, ar verta vadinti muziką stiliais, skirstyti jais, ar Muzika tiesiog yra Muzika?
Du klausimai kurių labai nemėgdavau kai klausdavo (dabar ne be taip), apie ką tavo dainos ir kokią muziką groji. Dėl muzikos stiliaus visada būdavo labai sunku save ir savo kūrybą įsprausti į rėmus. Ir sėdėdavau už galvos susiėmus, na kaip čia save pristačius, ką aš atlieku, ar tai akustinis popsas/rokas, ar dainuojamoji poezija, ar dar kažkas, o gal “other”. Šiuo metu artimiausias žanras būtų indie, ir dažnai tenka save įsprausti į kažkokius rėmus ypač kai reikia suteikti informaciją apie savo atliekamą muziką. Vis dėl to žanrai tai istoriškai susiformavusios muzikos rušys, kurios yra naudingos norint atsekti ar sekti tikslingą informaciją, Kitą vertus, jeigu neskirstytumėm muzikos stiliais, gal žmonės atrastų daugiau naujų ir įvairesnių garsų, atlikėjų.
Kaip žiūrite į eksperimentus, garso meną, kurie kartais atrodo esą tiesiog eksperimentai dėl eksperimento. Kas svarbiausia muzikoje - melodija, ritmas, nauji sąskambiai, geras instrumentas, gražios šokėjos koncerte, didžiulis fanklubas...?
Eksperimentas eksperimentui nelygus, tad sunku pasakyti. Eksperimentai gali nustebinti, gali rasti kas artima. Naudinga meninė praktika. Muzikoje svarbiausia emocija ir jos perteikimas, o visi kita tai tik įrankiai.
Ačiū.
INGAJA. JG fotografija.
Naudingos nuorodos:
https://www.pakartot.lt/project/ingaja