Pradžia / Garsas / Sound
 

SILVERPIECES: Lietuvos muzikos perlas

Nors pavadinimas siejasi su sidabru, o muzika aštroka kaip čili, bet SILVERPIECES yra be jokios abejonės didžiausias metų (ir ne tik) Lietuvos muzikos atradimas. Interviu su grupės moteriškąja puse Agne (2016 12 14).

Mindaugas Peleckis
2016 m. Gruodžio 14 d., 20:50
Skaityta: 185 k.
SILVERPIECES. Ula Liuka Photography.
SILVERPIECES. Ula Liuka Photography.

Ką reiškia ir kaip gimė Jūsų grupės pavadinimas? Ar jis susijęs su moterų sidabro papuošalais senosiose Baltų žemėse?-

Silverpieces pavadinimas gimė gana greitai. Jei kitose grupėse sunku būna sugalvoti pavadinimą atspindintį tiek muzikinį stilių, tiek asmenybę ir neskambantį kvailai, tai čia buvo iškart aišku, kad pavadinime bus žodis silver. Silver yra Ag. Ag yra Agnės trumpinys mano naudojamas jau nuo pirmo kurso. Agėjaus gabalai tapo silverpieces Jokių sąsajų su Baltų papuošalais neturėjau omeny, tačiau manau, kad pavadinimas gana romantiškas savaime ir atspindi nostalgišką ilgesį, kuris prasimuša mūsų dainose.

Koks buvo pirmasis Jūsų grupės kūrinys, kada jį sukūrėte?

Pirmasis ir kol kas vienintelis paviešintas kūrinys "Father" gimė prieš kelis metus. Tuo metu Candee Train'ai išgyveno krizę ir atrodė, kad grupė išsiskirstys. Viduje gimė stiprus noras įrodyti, kad galiu viską pati. Namuose buvo sąlygos įrašinėti, ėmiau truputį brazdinti elektrinę gitarą, maigyti kompiuterio mygtukus. Dainą kūriau ilgai ir tai buvo didžiausias mano kūrybinis iššūkis iki tol. Buvo sunku. Tačiau su draugo pagalba namų sąlygomis įrašėme atmosferišką ir emocionalų kūrinį, kuris tuo metu   įrodė, kad galima vistik pasiekti tą kokybę, kurios norėjau. Po to kelis mėnėsius nevyko nieko, t.y. buvo kelios kitos dainų užuomazgos, tačiau nieko panašiai išdirbto,  kaip "Father" nepavyko pasiekti. Jokių konkrečių muzikinių planų nebuvo iki tol, kol man parašė Adas Titovas. Sveikinu Adą, kad tai padarė, nes mes iki tol nebuvome pažįstami, o jis buvo grupės įkūrimo iniciatorius ir suteikė visas reikalingas sąlygas. Atsirado puiki studija, aparatūra, žmonės galintys visas kūrybines mintis įgyvendinti ir svarbiausia norintys tai daryti. Po gerų dviejų metų darbo užsidarius studijoje dabar turime albumą medžiagos, išdirbtos, atkaltos, įrašytos.

Nuotr. aut. Ž.Glušinskas

Kada ketinate išleisti debiutinį albumą?

Albumą žadame paleisti kitų metų pradžioje, bet baisu žadėti konkrečiai, nes niekad negali žinot, kaip viskas susiklostys. Candee Train'ų antrąjį albumą leidžiame jau ..eeemm.. ketvirti metai? (albumas "Threads" buvo neplanuota Kauno Bienalės inicijuota meninė avantiūra)

Kokia muzika Jums patiems artimiausia, ką klausote šiuo metu, kas yra apskritai padaręs didžiausią įtaką gyvenime, kokie muzikantai, grupės?

Man pačiai pastaruoju metu sunku rasti kažką naujo muzikoje, kažką kas  visiškai nublokštų. Gal kai pradėjau pati kurti, šiek tiek dingo muzikos "magija" ir viskas atrodo jau žinoma ir girdėta. Didžiausia muzikinė guru bus PJ Harvey, kurios kūrybą seku nuo 1998 metų ir būtinai aplankau bent vieną turo koncertą nuo 2004 metų.

Kiti grupės nariai turi savo mėgstamiausius atlikėjus, kurių visų įtakas daugiau ar mažiau galima išgirsti mūsų kūryboje, kas ir sukuria tą unikalų mišinį. Tai būtų Radiohead, Soundgarden, Meshuggah, Jeff Buckley. Paskutiniu metu Mantas Daujotas su Adu labai pamėgo Andy Shauf albumą „The Party“.

Papasakokite apie tuos, kas Jums įdomu ir svarbu. Kine, literatūroje, gal net moksle - ką laikote svarbiausiais visų laikų kūrėjais, taip pat, aišku, ir muzikoje, na, jau nemažai minėjote. ir įdomu, kokias Lietuvos grupes, muzikantus vertinate labiausiai.

Mane ir mano brolį Mantą gal labiau įtakojo ne tiek kino, ar literatūros kūrėjai, kiek tapybos. Mūsų tėvai tapytojai, mes augome apsupti meno. Mantas dabar studijuoja tapybą ir Sausio mėn. žada pristatyti savo darbų debiutinę parodą. Augimas tokioje aplinkoje savaip formuoja ir leidžia atskirti gerą bet kokio žanro kūrinį, ar tai būtų filmas, ar knyga, ar meno kūrinys, ar daina. Tačiau nelaikyčiau savęs snobe, man labai patinka "popkorninė" kultūra. Mantas išvardino tokius svarbiausius jam kūrėjus: Trent Reznor, Roger Waters, Josh Homme, PJ Harvey, Edward Hopper, David Lynch, Sean Daley, Diego Velasquez ir Karolis Brežinskas.

O iš lietuviškų grupių stebime ir domimės: Sheep Got Waxed, Arklio Galia, Abii, Chung Kran, Umiko, Frank Fitts, Fusedmarc, Šv. Sodas, Naratyvinis 100g Alkobilis, Kontrabanda, Hiperbolė, Oktava

Ar Jus galima vadinti Candee Train side-project'u, ar kažkaip kitaip? Kaip įsivaizduojate savo kaip grupės ateitį? Kada ir kur koncertuosite?

Silverpieces nėra Candee Train'ų side-project. Tai yra savarankiškai gyvuojanti, savarankiškai mąstanti ir savo planus turinti grupė. Nors trys iš penkių narių dabar groja abejose grupėse, tačiau kūrybinė mintis ir esencija yra ganėtinai skirtingos. Silverpieces skamba sunkiau, didesnis dėmesys skiriamas gitarų skambesiui. Sąstatas yra elementarus: būgnai, bosinė gitara, ritmo gitara, solo gitara, vokalas, tačiau nekomplikuodami savo įrankių stengiamės išgauti kažką nenuvalkio, kartais paprasto, bet skaniai susiklausančio.

Kol kas planuose yra išleisti įsirašytą albumą, tuomet galbūt susukti muzikinį klipą, ir pabandyti vasarą pasirodyti bent keliuose muzikiniuose festivaliuose.

Pasirodymas Ramsgate Music Hall, Ramsgate miestelyje, UK, 2016 11 12.

Ar Silverpieces pavadinimas kažkiek gali būti susijęs su tokia puikia grupe The Legendary Pink Dots, kur groja Silverman? Vis ieškau paslėptų prasmių.

Ne, deja, nežinau tokios grupės. Gal gerai, kad kyla asociacijos visgi, tikiuosi, malonios.

Net labai. O kokios dainos/dainų koverį/-ius norėtumėte padaryti?

Buvo keli bandymai sugroti Pj Harvey "Water", ir neįgyvvendinta mintis sugroti Radiohead In Limbo, tačiau kažkaip entuziazmas vis nuslopsta, įdomiau savo dalykus kurti ir groti. Tačiau kadanors mielai sugročiau Hall and Oates - "I Can't Go For That"

O kai leisit albumą, kokiais formatais? Kaip Jums atrodo natūrali ar kiek hipertrofuota LP ir MC formato eskalacija? Paprasčiau kalbant, kodėl visi pasinešė "ant plokštelių ir kasečių"? Juk CD realiai yra patogiausias variantas.

Viskas priklausys nuo mūsų pačių finansinės situacijos, nes bet kokia leidyba šiai minutei būtų iš nuosavos kišenės. Išleidus Candee Train LP paaiškėjo, kad visai nemažai draugų gali ir nori turėti tokį formatą. Tai yra nemirštanti kultūra ir nemanau, kad artimiausiu metu plokštelių populiarumas kris. CD variantą klauso vis mažiau žmonių, išimtis būtų turbūt vairuojantys. O daugiausiai žmonių klauso muzikos iš interneto.

Kasetės galbūt labiausiai "hipsteriškas" reikalas šiuo metu, nes reikia išsitraukti vaikystės magus iš sandėliuko

Beje, dėl PJ - man ji irgi jau labai seniai patinka, sužinojau, tiesa, iš Nick Cave kolaboracijos Murderos Balados albume (taip vadinosi ispaniškas variantas:). Kaip vertinat jos naujausią albumą? Man tai labai gerai tas jos kietumas, kitiems gal nepatinka. O Jums?

Manau, mano gyvenime ji irgi per Nick Cave'ą atsirado. Pirmą kasetę kažkaip įsigijo mama, nepamenu jau dabar kaip ten buvo. Murder Ballads, aišku irgi labai klausėm. Su Pj Harvey yra taip, kad ji iš pirmo žvilgsnio gali ir nesužavėti. Ji nėra gitaristė (neshreddina), ji nėra labai įspūdinga vokalistė (na nedaro Beyoncės vikruntasų), dainos jos galbūt irgi nėra iš pirmo klausymo užkabinančios, tačiau ji yra unikali. Ji pasiekus tai, ką labai sunku pasiekti muzikoje šiais laikais - ji turi savo unikalų skambesį ir braižą. Netgi kurdama garso takelius spektakliams, nenaudodama savo balso, sugeba per muziką taip atsiskleisti, kad iškart atpažinsi. Paskutinieji du albumai savo skambesiu yra labai susiję. Turbūt pirmąkart karjeroje ji nesistengė kurti albumo kardinaliai priešingo buvusiajam (ir turbūt tokiu būdu nustebino, kas yra savotiškas paradoksas). Man ji visada kieta atrodė tuo, kad nesureikšmina nei savo lyties, nei pasiekto statuso. Jos kietumas tame, kad ji labai apgalvotai ir subtiliai kuria, stengiasi išrasti naujus būdus savo idėjoms perteikti. Šiuo  metu nežinau, ar yra pasaulyje dar kokia grupė, kuri skambėtų taip kaip Pj Harvey su visu labai gabių vyrų kolektyvu užnugaryje.

Ačiū.

Dainos atlikimas keliaujančio prancūzo Luc de La Selle tęstiniame projekte EURO-PA. 2015 07 13

[tie klavišai gale ir vokalas visur... ir gitara... perlas - MP]

Naudingos nuorodos:

http://silverpieces.lt
https://soundcloud.com/silverpieces
https://www.facebook.com/silverpiecesmusic

Komentarai