Atsakinėja Robertas Semeniukas:
Ką reiškia ir kaip gimė grupės ŽALVARINIS pavadinimas? Ar jis susijęs su moterų papuošalais senosiose Baltų žemėse?
Pati pradžia nebuvo kažkoks kryptingas ar sąmoningas ėjimas grupės link, tai greičiau smagus laiko praleidimas įdomioje kompanijoje. Po paskaitų vakarojimai prie alaus ar vyno su gitara, kiniško maisto lazdelėm, dambreliu ar kitais keistais daiktais, kas po ranka su tuo ir groji.
Taip ir pavadinimas gimė vienam iš mūsų bičiulių, kai jau reikalas pasidarė rimtas ir buvo ruošiamas pirmas CD leidybai. Ir pavadinimas buvo labai taiklus, paprastas, įsimintinas ar absoliučiai aiškiai apibūdino mūsų kelią.
Koks buvo pirmasis Jūsų grupės kūrinys, kada jį sukūrėte?
Bijau suklysti, bet man atrodo, jog tai galėtų būti daina „Alaus alaus“.
Mes tuo metu gyvenome labai jau bohemišką gyvenimą, kuris ir nuvedė į folko ir metalo jungtį. Naktinis gyvenimas buvo įprastas ir kasdienis dalykas. Tau 19, groji metalo grupėse, kiekvieną vakarą geri alų su draugais, bendrauji su merginomis, kurios dievina folką kaip tu sunkiąją muziką, tave supažindina su daina „Alaus alaus“, sutartinėmis, tu pritaikai kažkokius akordus, taip viskas chaotiškai nerišliai ir gimė gūdžiais 2000-2001 metais.
Pamenu, jog įrašus pradėjome 2001 metų pavasarį su daina „Už stalo sėdau“, vėliau sekė „Stovi berželis“. Tuo metu savęs pasiklausyti buvo kažkaip labai kieta ir net neįprasta. Šių dainų paklausėm kokį tūkstantį kartų:)
Išleidote nedaug albumų, tačiau Jūsų grupę galima pavadinti fenomenalia, o žinoma ji ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kaip tai paaiškintumėte? Gal radote sėkmingą formulę, kaip pateikti lietuvių liaudies muziką šiuolaikiniu formatu?
Per penkiolika metų išleidome 5 albumus. Mums tai nėra mažai ir turbūt Lietuvos mastu taip pat yra visai solidus skaičius, turint omenyje, kaip tai sunku padaryti. Ilgaamžių grupių Lietuvoje yra ne tiek jau ir daug, galime tik pasidžiaugti galėdami būti viena iš tokių, nors grupės sudėtis kartkartėmis ir pasikeičia. Paslapties, kaip tai padaryti, kaip visa tai išlaikyti, kaip ir nėra. Visų pirma, turi mylėti, tai ką darai, tikėti tuo dalyku 100 procentų, mėgautis tuo, svajoti, ir tuomet viskas išsipildys. Labai juk paprasta ;)
Na, o jeigu rimčiau, tai manau, jog mūsų ilgaamžiškumas yra skoninga roko muzika ir lietuvių liaudies dainų magija, stiprios aranžuotės ir muzikantų profesionalumas, kruvinas darbas, meilė Tėvynei ir kultūriniam paveldui.
Tarp sunkesnio žanro mėgėjų yra buvę teiginių, neva Jūsų grupė vis labiau artėjo prie folko ir tolo nuo roko, metalo, o naujausias albumas tai įrodąs. Kaip yra iš tikrųjų? Ar šioks toks skambesio „sulengvėjimas“ sąmoningai suplanuotas?
Žalvarinis kaip gyvas organizmas, jis auga, bręsta ir tuo pačiu keičiasi kaip ir mes kad keičiamės. Palyginus pirmą albumą su paskutiniuoju „Teka“, tikrai išgirsite skirtingus stilius, skambesį, tačiau tuo pačiu metu pastebėsite daug bendrų bruožų, spalvų, melodikos, ritmikos.
Kadangi muzikos kūrėjas esu aš, nuo savęs negaliu pabėgti ir pasislėpti, lieka mano požiūris, jis keičiasi, tobulėja, kryptis ta pati, gal kažkiek keičiasi forma, rūbas lieka tas pats.
Kai ruošėmės akustiniam koncertui Šv. Kotrynos bažnyčioje, gimė naujos aranžuotės jau buvusioms dainoms ir taip pat naujoms, reikėjo naujo išpildymo tai aplinkai, laikiausi principo tik akustiniai instrumentai, jokių papildų užmaskuosiančių nuogą garsą. Reikėjo kitu kampu pasižiūrėti į nueitą kelią, pateikti viską kitaip, šviežiau pačiam sau, kad nesikartoti, taip ir nustebinau pats save. O vėliau laikiausi panašaus kūrybos principo ir taip prigijo dabartinis skambesys, kurį girdite albume „Teka“.
Kurdamas aš negalvoju apie stilistiką, ir kas ką pagalvos, ar tai metalas ar tai rokas, ar tai pop, man svarbiausia, kad tai, ką darau, patiktų man pačiam, kai tai nutinka, tikiu, kad pasieks ir klausytojo širdį.
Kokia muzika Jums patiems artimiausia, ką klausote šiuo metu, kas yra apskritai padaręs didžiausią įtaką gyvenime, kokie muzikantai, grupės?
Klausau „Spotify“, o automobilyje LR klasikos:)
Labai pamėgau bliuzą, tai pat šiuo metu dažnai skamba country muzika.
Didžiausią įtaka turbūt padarė klasika – „Led Zeppelin“, „Metallica“, „Queen“, „Guns N' Roses“.. Gitaristai – Joe Satriani, Steve Vai, Jeff Beck, Jimmy Page..
Beresnevičius ar Vėlius?
Gal Beresnevičius..
Vėlių suolelis ar Valhala?
Žalio vario…
Ragnariokas ar nirvana?
Nirvana, o tada black metal, aišku:)
Ačiū už klausimus, gražių artėjančių švenčių ir nepamirškite po egle savo artimiems palikti mūsų naujo albumo! ;)
Ačiū už atsakymus.
Atsakinėja Ineta Meduneckytė:
Ką reiškia ir kaip gimė grupės ŽALVARINIS pavadinimas? Ar jis susijęs su moterų papuošalais senosiose Baltų žemėse?
Grupės pavadinimas tikrai susijęs su žalvariniais papuošalais. Grupės kūrimosi laikotarpiu merginos aktyviai dalyvavome ritualinės grupės „Kūlgrinda“ veikloje. Dainos, istorija, Baltų pasaulėjauta buvo tapę mūsų kasdiene veikla. Mes rengėmės lininiais rūbais, nešiojome žalvarinius papuošalus, kasdien dainavome.
Tai buvo labai gražus metas, kai jaunas žmogus bręsta ir renkasi, kas jam svarbu, kokiu keliu eiti. Ir tas pasirinkimas didžiuotis mūsų šalies istorija, palikimu, buvo ir liko labai stiprus. Senųjų dainų ir šiuolaikiškos muzikos sąjungą sulyginome papuošimui. Nesvarbu, ar tai muzika puošią dainą, ar daina muziką, galiausiai gauname stipresnį, dar gražesnį produktą.
Koks buvo pirmasis Jūsų grupės kūrinys, kada jį sukūrėte?
Man sunku atsakyti, kuris pirmasis. Turbūt visus metus susirinkę kartu dainavom, buvom, grojom. Vyrai grojo gitaromis. Bandymu buvo daug. Labiausiai įsiminė „Alaus alaus“.
Išleidote nedaug albumų, tačiau Jūsų grupę galima pavadinti fenomenalia, o žinoma ji ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kaip tai paaiškintumėte? Gal radote sėkmingą formulę, kaip pateikti lietuvių liaudies muziką šiuolaikiniu formatu?
Sėkmė susideda, manau, iš daugelio komponentų. Mūsų atveju labai svarbus buvo tas bendras jausmas, ta idėja, kuri vedė, vieningumas. Mūsų visa draugų kompanija turėjo labai stiprų energetinį užtaisą :). Kitas labai svarbus komponentas – kompozitorius ir lyderis Robertas, jo muzikinės idėjos, noras tobulėti, ieškoti, mokytis, pritaikyti, nesilaikyti stereotipų. Trečias dalykas tikėjimas, – tikėjimas, kad tai, ką darai, yra rimta, labai svarbu ir tai turi būti padaryta tobulai.
Tarp sunkesnio žanro mėgėjų yra buvę teiginių, neva Jūsų grupė vis labiau artėjo prie folko ir tolo nuo roko, metalo, o naujausias albumas tai įrodo. Kaip yra iš tikrųjų? Ar šioks toks skambesio „sulengvėjimas“ sąmoningai suplanuotas?
Šis klausimas kaip tik apie tai, ką turėjau mintyje sakydama nesilaikėme stereotipų. Kadangi pradėjome nuo sunkesnės muzikos, kaskart bandant kažką naujo už nugaros sekė replikos „popsas“. Bet ėjom toliau. Norėjosi keistis, išbandyti, visur dalyvauti, būti matomiems – nešti savo idėją, žinią. Aš džiaugiuosi, kad nesustojom. Ar būtume taip gerai žinomi, tiek apkeliavę pasaulio su savo koncertais, ar turėtume tiek albumų?
Kokia muzika Jums patiems artimiausia, ką klausote šiuo metu, kas yra apskritai padaręs didžiausią įtaką gyvenime, kokie muzikantai, grupės?
Mano didžiausia meilė ir nostalgija visada priklausys legendoms „Guns N' Roses“, Ozzy Osbourne, AC/DC, bet visad mielai klausiau folko ir kitų muzikos stilių derinių – suomės „Värttinä“, latvių „Iļģi“, estų „Oort“, rusų „Разнотравïе“ ir dar daug kitų.
Beresnevičius ar Vėlius?
Abu.
Vėlių suolelis ar Valhala? Ragnariokas ar nirvana?
Ačiū:)
Ačiū Jums.
Naudingos (aktyvios: spauskite, ir atsidarys) nuorodos:
www.zalvarinis.lt
https://www.facebook.com/ZalvarinisBand
https://www.youtube.com/user/zalvarinisofficial
https://www.instagram.com/zalvarinis_official
https://open.spotify.com/artist/5lo8YzT7ivWIl0G1WBd0ef