Forumo metu dvi dienas truko konkursas, kurio metu buvo išklausyti du dalyvių paruošti turai su skirtingomis ir įdomiomis programomis. Komisijai teko tikrai nelengva užduotis - nuspręsti, kas verčiausias laimėti pagrindinius prizus, nes visi dalyviai susirinko stiprūs ir puikiai pasiruošę. Vis dėlto pagrindinius prizus – vienetinius meistrų instrumentus vieneriems metams - laimėjo net 8 muzikantai. Saviraiškos grupėje nugalėjo Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokiniai. Vokiečių meistro Wolfram Ries gamybos smuiką, kurio vertė 4 tūkstančiai eurų, metams laimėjo Akvilė Julija Gerikaitė, o tarp violončelininkų geriausias buvo Kernius Jurgis Trakymas – kuriam buvo įteiktas rumunų meistro instrumentas, vertas 5 tūkst. eurų. Profesinėje kategorijoje jaunesniųjų grupėje pagrindinius prizus, kurių kaina po 8 tūkst. eurų, metams laimėjo net du dalyviai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Smuikininkė Paulina Jankovskytė išsirinko meistro Valdo Stravinsko sukurtą instrumentą, O Benas Gocentas gavo Gerardo Ruko įsteigtą prizą. Vyriausioje kategorijoje geriausiai įvertintas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Konrad Levicki, kuris turėjo galimybę išsirinkti norimą instrumentą net iš keturių meistro Wolfram Ries sukurtų smuikų. Jo vertė 12 tūkstančių eurų. Vienintelį pagrindinį prizą altą, sukurtą Valdo Stravinsko ir įkainotą 9 tūkst. eurų, laimėjo Kristina Anusevičiūtė, kuri studijuoja LMTA antrame kurse. Violončelininkų jaunesnėje grupėje nugalėjo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinys Peyton Hall Magalhaes, kuriam meistras Valdas Stravinskas įteikė violončelę, vertą 12 tūkst. eurų, o vyresniųjų grupėje Klaipėdos universiteto, Menų fakulteto studentas Karolis Vaičiulis metams laimėjo 22 tūkst. eurų vertės Wolfram Ries instrumentą.
Tačiau čia laimėjimai ir dovanos nesibaigia. Organizatoriai pasirūpino, kad visi liktų patenkinti ir laimingi, todėl įsteigė daug specialiųjų prizų. Akvilė Aksinavičiūtė, Monika Dargytė, Endrėja Estkovskytė, Augustinas Mirzojanc, Simas Jankauskas, Gintarė Kaminskaitė ir visi kiti konkurso dalyviai gavo ,,Pirastro“ stygų komplektus. Pagrindinių prizų laimėtojams Lietuvos nacionalinė filharmonija skyrė bendrą koncertą 2017 metų laikotarpiu, o įrašų studija ,,MAMA“ galimybę pasidaryti profesionalius garso įrašus. Pastarąjį specialųjį prizą laimėjo ir jauniausia konkurso dalyvė Liepa Jurgutavičiūtė. Taip pat ji gavo VšĮ ,,Ars Lituanica“ dovaną – koncertą 2016-2017 metų sezone. Neeilinis prizas atiteko altininkei Kristinai Anusevičiūtei – 2017 metais ji vyks koncertuoti į Vokietiją, Einbeck miestą. Smuikininkei Monikai Čepytei buvo įsteigtas Valdo Stravinsko prizas – galimybė naudotis jo sukurtu instrumentu pusę metų. Geriausiai komisijos įvertinti Konrad Levicki ir Kristina Anusevičiūtė pasirodys puikiuose šalies klasikinės muzikos festivaliuose: ,,Biržų muzikos festivalyje“, ,,Rokiškio klasikinės muzikos festivalyje“ bei organizacijos ,,Ars Lituanica“ rengiamuose koncertuose. Violončelininkas iš Klaipėdos Ignas Bazaras gavo "CaseBag" prizą – dėklą natoms, kuris prisitvirtina prie instrumento dėklo. Dalyvių nepamiršo ir ,,Muzikos informacijos ir leidybos centras“ bei dovanojo natas, diskus. Jie sveikino Teodorą Mortą Ajauskaitę ir kitus atlikėjus, dėkojo daug dalyvių atvežusiai mokytojai Kristinai Kupšienei, nominavo geriausias konkurso koncertmeisteres, kuriomis tapo Ugnė Antanavičiūtė, Emilija Budžemaitė, Jūratė Kaminskienė ir Lauryna Lankutytė. Taigi forumo metu buvo išdalinta labai daug prizų, visi pasisėmė tik teigiamų emocijų, vieni su kitais susipažino ir kartu leido produktyvų laiką.
Vienas pagrindinių prizų laimėtojų, smuikininkas Konrad Levicki po konkurso negailėjo gražių žodžių ir puikių atsiliepimų: ,,Mano požiūriu, II-asis nacionalinis forumas tai vienintelis tokio tipo renginys Lietuvos muzikinėje padangėje. Prieš du metus taip pat dalyvavau konkurse ir nors tada nepraėjau į antrą turą, vis tiek buvau apdovanotas puikiomis dovanomis. Tad pralaimėjusių konkurse nėra, o pagrindiniai prizai - aukštos kokybės profesionalių meistrų rankų darbo instrumentai. Manau puiku, kad viso forumo idėja yra ne tik surengti jaunųjų stygininkų varžytuves, bet ir pabrėžti instrumento svarbą atlikėjui, parodyti, koks svarbus gali būti instrumento meistro ir muzikanto bendradarbiavimas. Tikiuosi, kad forumas ir toliau sėkmingai plėsis bei gyvuos ir suteiks galimybę tobulėti Lietuvos jauniesiems atlikėjams.“
Konkurso organizatoriai Gleb Pyšniak ir Dalia Dėdinskaitė dar kartą nori padėkoti visiems dalyviams už jų įdėtą darbą ir pastangas ruošiantis šiam konkursui. ,,Nė vienas atlikėjas neliko nepastebėtas, visi buvo savaip įvertinti. Džiugu, kad jaunieji muzikantai gavo galimybę tobulėti kartu su žymiais muzikais, susirado naudingų kontaktų ir gražių pažinčių, o kai kurie iš jų galės toliau siekti muzikinių aukštumų su naujais, puikiai skambančiais instrumentais. Be galo esame dėkingi meistrams Wolfram Ries ir Valdui Stravinskui, be kurių negalėtumėme įgyvendinti šio konkurso idėjos. Labai tikimės, jog geri atgarsiai apie II-ąjį nacionalinį forumą ,,Ars Lituanica“ sklis toli ir kitais metais pritrauks dar daugiau dalyvių. Juk svarbiausia mūsų jaunųjų muzikantų gerovė, kurie ir yra mūsų ateitis!”