Kaip susipažinote su muzika?
Tėvukas (kai man buvo apie ketverius metus) kažkiek pamokė akordeonu. Darželyje jau grodavau per „muzikinį“ akordeonu vaikams. Kai buvau devynerių, brolis parodė keletą akordų gitara ir porą metų vėliau – pagrindinę būgnų ritmiką. Toliau viskas vyko kylančia progresija: tėvai nupirko akustinę gitarą, pradėjau ištisomis dienomis „nuiminėti“ The Beatles ir Deep Purple.
Kokiose grupėse esate grojęs?
Pirmoji grupė pavadinimo neturėjo, kaip neturėjo pavadinimo ir kažkoks bliuziškai lėtas kūrinukas. Netrukus, su grįžusiu iš armijos Gintaru Grajausku, sumanėme grupę „Hidromasažas“, kurioje (su Gintaro pataisa) buvo ir (net!) mano tekstas dainai „Bliuzoterapija“.
Po pirmojo išsiskyrimo su „Kontrabanda“, apie 1996–2000 m., grojau su Regimantu Šilinsku, boogie grupėje „Beach Blues Band“. Nuo 1999 iki 2001 su Mindaugu Kazakevičiumi „Kryžium“ – EXEM. Albumas „Studio“ buvo kažkokios Radiocentro nominacijos nugalėtoju. Nuo 2003 pradėjau įrašinėti nuosavas instrumentines kompozicijas (kurių keletas vėliau buvo panaudotos spektakliui). 2000-ųjų antroje pusėje, su Gintaru Grajausku sugalvojome free-impro vyksmą (gitara/fonas + poezija), kuris buvo pavadintas „Poezija be kanklių“. Ši programa – improvizacija buvo parodyta Gioteborge ir Kopenhagoje. Tuo pat metu įvyko antrasis, mano giliu įsitikinimu – labai brandus – „Kontrabandos“ susijungimas. Išleidome labai vykusį dvigubą live CD „Gyva(i)“. 2009-ųjų pabaigoje vėl pasitraukiau iš grupės.
Kokiuose įrašuose dalyvavote?
„Kontrabanda“, „Beach Blues Band“, „Junior“, „Geltona“, „Naktinės Personos“, „EXEM“. Muzika spektakliui “Septyniolika“. Autorinės instrumentinės kompozicijos.
Kokiuose žymesniuose, įdomesniuose koncertuose, festivaliuose teko groti?
1989 m. – „Bobų Vasara“ (grupė „Hidromasažas“), 1991 m. – R. Kalantos minėjimo koncertas Kaune, 1992 m. – Jimi Hendrix‘o minėjimas Maskvoje, pasirodymai „Jaunimo Estrados“ finaluose, dveji pasirodymai Varnių „Bliuzo Naktyse“. „Poezija be kanklių“ Gioteborge ir Kopenhagoje.
Kas padarė didžiausią įtaką Jūsų kūrybai?
Meilė, kelionės, automobilis, The Beatles, King Crimson, Steve Reich, ‘60ųjų Blue Note Records, Jeff Beck, Jimi Hendrix, Snowy White, Roy Buchanan, klasikinė muzika ir dar... visas milijonas, ko nepaminėjau
Mėgstamiausi/labiausiai vertinami Lietuvos/užsienio muzikantai/grupės.
Vytautas Kernagis, „Hiperbolė“, „Prognozė“. Taip, „Prognozės“ Algis Didžiulis ir Kęstas Bublys – autentiškiausi autoriai. Blin, aš eidavau į "Prognozės" koncertus panekęsti jų – jie visa galva buvo profesionalesni už "Hidromasažą" :) O gavosi taip, kad dar spėjau su jais apie pusmetį pagroti (iki masinių byrėjimų pradžios) :)
Na, dabar turi bemaž visi Lietuvos (ir ne tik) gitaristai Pačiam pavydėti profesionalumo.
Manau, kad sutiksi, jog profesionalumas – labai išplauta samprata... Geriausia, nežinoti nieko ;)
Kur grojate, ką kuriate dabar?
Įdomybės vyksta iki šio momento. Nauja gitara „Steinberger“ (didelis ačiū Algiui Ramanauskui). Viltis pozityviems pokyčiams. Viltis, kuri gelbsti nuo chroniškos depresijos...
Grįžau prie solinės kūrybos įrašų. Tai labai opi tema... Buvau paruošęs medžiagą soliniam, bet... keletas verslo ryklių pasakė, kad tokios muzikos lietuviai neklausys!? Tie šunys nusprendė už visą liaudį... (nors apie kažkokius honorarus aš net nekalbėjau, tiesiog norėjau išleisti limituotą prabangesnį leidimą draugams, artimiems bei gerbėjams...)
Aš visiškas nulis, nesuprantu sugėrimuose, kontaktuose ir administravime nieko... Man patinka groti ir įrašinėti - tai mano :) Jei kam kiltų susidomėjimas - aš pasiruošęs atiduoti savo muziką pačiom palankiausiom sąlygom...
Kodėl išėjote iš „Kontrabandos“?
„Kontrabandos“ klasikinis konfliktas liks amžiams... Aš ir GG – absoliučiai skirtingi žmonės. Kaip parodė ‚naujojo ansamblio‘ atsikūrimas (kodėl ne ‚Rokfeleriai‘?) – skirtingi ir poelgių kokybe.
Tie piliečiai pasirinko patį šlykščiausią kelią, tad dabartinė reakcija į visą tą balvonizmą išminčių veidais kaip į pavojingą virusą, nuo kurio pavyko pasprukti.
Kaip reaguotumei į tai, kad kažkas imtųsi groti (vogti) tavo rifus, atneštą medžiagą, kas iki šiolei buvo neliečiama. Jie gi jau buvo panašioje situacijoje ir nusprendė suburti kita 'ansambli' (manau, tai buvo garbingas žingsnis). Ties šia vieta aš ir palieku jiems visa 'kūrybos šlovę ir bagažą' ;)
(Klausimas pateiktas 2015 m. balandį). Pasirodė Jūsų soliniai albumai „Smalsioji chirurgija“ (https://www.pakartot.lt/album/naujas-albumas2), „From 1984 To 2014“ (https://www.pakartot.lt/album/naujas-albumas) ir 20 dainų albumas „Visaip. Pradžia“ (2008, Music Box, https://www.pakartot.lt/album/nezinomas-albumas19). Pagaliau, ir dar tiek daug!
Tai nėra oficialūs relyzai. Tai užsiėmimas - muzikinių minčių, spalvų ir emocijų fiksavimas, nuo kurio negaliu atsitraukti organiškai, ir tiek...
(Klausimas pateiktas 2016 m. birželio 8 d.) Bet soundcloud‘as (https://soundcloud.com/anceris) tiesiog lūžta nuo puikių Jūsų kūrinių kaip ir „YouTube“ paskyra.
Nesijaučiu impotentas muzikinėse idėjose, o ir gyvenimas juda pirmyn, tad... rytoj įdomiau, nei vakar :)
Su Benu... :) Smagu. Taip, su juo praleidome keletą smagiu naktiniu jam session. Šamanas.
Ačiū.