Vilius Tamošaitis (gim. 1985 m. Kuršėnuose) yra vienas tų gabių žmonių, kurių kūryba palieka didelį pėdsaką. Netrukus GeraiGerai pavadinimu (šis projektas įkurtas 2009 m.) išleidžiantis naują albumą muzikantas pasidalino mintimis.
GeraiGerai albumą „Gorgon‘s Son“ (CD) albumą „Prior Musica“ išleidžia liepos 17 d. Jame skambanti downtempo, synthpop muzika – unikalaus skambesio. Tai galima suprasti paklausius Viliaus kūrybos soundcloud‘e ir kitur.
Mic.lt V. Tamošaitį vadina „elektroninės muzikos burtininku“, kuris atsisakė būti popžvaigžde (http://www.mic.lt/lt/baze/elektronine/kompozitoriai-atlikejai/geraigerai). 2013 m. jis, baigęs bendradarbiauti su Miss Sheep, išleido debiutinį EP „FG12“, penkias valandas grojo tą pačią melodiją festivalyje „Loftas Fest“, 2014 m. išleido albumą „Baltics Sounds/Organic Geometry“, kuriame įrašyta muzika, sukurta mados dizainerės Julijos Janus kolekcijos pristatymui.
Albumo dainos:
1 Hammock
Featuring – Dominyka*
2 Black Turtle
Featuring – Karolis Rupkus, Monika Ganga
3 9 Frozen Penguins
Featuring – Kazimieras Likša
4 Gorgon's Son
Featuring – Myon
5 Come Closer
Featuring – Petunija*
6 Without Them
Featuring – Karolis Rupkus
7 Special Weapon
Featuring – Justina Vaikutytė
8 Journey
Featuring – Gabrielė*
9 Galileo
10 Close My Eyes
Featuring – Audronė
11 Tikitikilove
Featuring – Monika Ganga
12 Fries Again
Featuring – Audronė
13 Super Ladygirl
Featuring – Kami*
14 Fever
Vokalas – Vilius Tamošaitis.
Viršelis – Vaiva Kovieraitė.
Masteringas – Tom Waltz.
Miksuota ir prodiusuota – GeraiGerai.
Įrašyta – Garso Architektūra.
Interviu su Viliumi Tamošaičiu (GeraiGerai).
Ką manote apie garso meną?
Labai vertinu menininko inovatyvumą. Taip pat sugebėjimą iššaukti vienokias ar kitokias emocijas. Džiaugiuosi, kad Lietuva turi puikių projektų, idėjų, kurie gali drąsiai konkuruoti su pasauliniais.
Pirmieji prisilietimai prie muzikos.
Apie 1990 m. pusbrolio krikštynose pamačiau trimitą ir nuo pirmų minučių įsimylėjau. Tada tėvams teko nuvesti į muzikos mokyklą.
Pirmoji grupė buvo „Shiltnamis“. Mokyklos suole su klasioku iš neturėjimo ką veikti kūrėme eiles apie karą, bebrus ir zaporožiečius… Įrašinėjom namie per kompo mikrofoną ir „leidom“ kompaktą. Neturėjom ketinimų lipti ant didžiosios scenos. Tiesiog linksminomės.
Kaip GeraiGerai & Miss Sheep išleidome albumą „Own Religion“ (2010 m.).
Kokiuose įdomesniuose koncertuose, festivaliuose dalyvavote?
Apšildžiau Skye, Moby, GusGus, Jimmy Tenor. Festivaliai – „B2gether“, „Loftas Fest“, „Insanitus“.
Ką veikiate be solinės kūrybos?
Toliau kuriu elektroninę muziką savo projektui GeraiGerai. Prodiusuoju kitus atlikėjus, grupes. Bendradarbiauju su dizainere Julia Janus.
Kas daro didžiausią įtaką?
Mus supanti kasdieninė aplinka. Muzika pati iš savęs. Bet koks stilius. Kulinarija ir žmogaus įvairiausi gebėjimai. Neturiu nieko konkretaus, kas darytų įtaką. Ją daro viskas, su kuo susiduriu ir ką prisigalvoju.
Mėgstamiausi/labiausiai vertinami Lietuvos/užsienio muzikantai/grupės.
Patinka labai daug atlikėjų ir grupių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Sunku išskirti kelis pačius pačiausius, nes jų tikrai nemažai. Na, gal Röyksopp, Underworld, The Chemical Brothers…
Kas linksmesnio yra nutikę?
Klasikinis, bet labai visų mėgiamas bajeriukas, koncertinis: grojame gyvai (sintezatoriai, būgnai, vokalas) ne pačiame didžiausiame Lietuvos mieste, užlipa ant scenos mergina ir sako: „Gal galit uždėti kažką žinomesnio?“
Kas esate?
Nesu bardas, tas jau tikrai. Esu įvairus. Gal režisierius??
Ar yra menininko pašaukimas?
Tikiu, kad yra menininko pašaukimas. Darbas atneša tikslumą, o talentas atneša emociją. Jei yra bent 1 proc. talento, tai 99 proc. darbo gali padėti. Bet jei nera talento nė lašo, tai 100, 200 ar 500 proc. darbo nieko gero neatneš.
Nuorodos:
https://soundcloud.com/geraigerai
https://geraigerai.bandcamp.com
Vilius Tamošaitis. Monikos Markevičiūtės nuotr.