Gal kiek plačiau papasakotumėte apie jūsų bendradarbiavimą su Goddessarts Magazine?
Goddessarts Magazine yra skaitmeninis ir spausdintas meno žurnalas ir interneto tinklapis, kuris publikuoja įvairių sričių menininkų kūrinius ir skatina pačių įvairiausių menininkų, tarp jų ir savamokslių, įsitraukimą į šiuolaikinės kultūros ir meno lauką, taip pat padeda menininkams užmegzti ryšius, dalintis patirtimi ir įkvėpti kitus kūrėjus bei meno mylėtojus. Goddessarts Magazine ne tik leidžia žurnalą, bet ir rengia virtualias parodas, kaip ir šią rudeninę parodą "Dark and Gloomy", kurioje dalyvauju, taip suteikdamas kūrėjams galimybę pasiekti platesnę auditoriją ir dalyvauti globalioje meno bendruomenėje. Šiame demokratiškame leidinyje akcentuojamas inovatyvus, drąsus menas, kuris peržengia įprastines ribas ir skatina naujas perspektyvas šiuolaikinėje kultūroje.
Del ko pasirinkote parodos pavadinima "Dark and Gloomy"?
Virtuali paroda „Dark and Gloomy“ yra viena iš Goddessarts Magazine organizuojamų parodų. Pavadinimas patraukė mano dėmesį, nes puikiai atspindi vėlyvo lietuviško rudens ir Vėlinių laikotarpio, kuomet šį ir anapusinius pasaulius skirianti riba suplonėja, atmosferą. „Dark and Gloomy“ į lietuvių kalbą, išlaikant originalų pavadinimo emocinį toną galima, išversti kaip „Tamsu ir niūru“ arba „Tamsa ir niūrumas“. Ši tamsos ir paslaptingumo atmosfera ir paskatino mane į parodą pateikti keletą naujausių skaitmeninių darbų. Paroda sujungia įvairius meno stilius ir išraiškas, taip pat ir skaitmeninį meną, perteikdama menininkų vidinį pasaulį, kuris gali būti paslaptingas ar net šiurpinantis, kuriantis intriguojantį, emocinį poveikį. Parodoje dalyvauja 18 menininkų iš įvairių šalių.
Visgi gal paklausčiau, kas įkvėpė jus sukurti ši DI paremtą piešinių ciklą apie katinus?
Pamaniau, kad katės gali simbolizuoti „Dark and Gloomy“ parodos temą per savo mistišką, paslaptingą ir kartais dviprasmišką prigimtį. Dėl jų ryšio su mitais, tamsos ir anapusinio pasaulio simbolika, ir net magijos temomis, katės gali atspindėti paslaptingumą ir intriguoti. Be to, katės dažnai siejamos su naktiniu gyvenimu, individualizmu ir savarankiškumu, o tai idealiai tinka atskleisti gilius, kartais niūrius asmeninius išgyvenimus, tinkančius šiai parodai. Katinų simbolizmas gali sustiprinti paslaptingumo atmosferą ir intriguoti parodos žiūrovus.
Indrė Gražulevičiūtė-Vilėniškė. Magic cup (magiškas puodelis)
Ir kaip šis - katinų - motyvas vystosi jūsų kūryboje? Regis, vieni iš pagrindinių Jūsų personažų visgi - lapės, pelėdos...
Mane labai domina ir kurti įkvepia mitologija, o katės, ne vieną tūkstantį metų gyvenančios šalia žmogaus, turi daugybę simbolinių reikšmių įvairiose kultūrose. Jos dažnai simbolizuoja intuiciją, paslaptingumą ir nepriklausomybę. Pavyzdžiui, senovės Egipte katės buvo laikomos šventomis ir saugančiomis nuo blogų dvasių, siejamos su deive Bastet, Vakarų kultūroje katės, ypač juodos, dažnai laikomos mistiškomis būtybėmis, susijusiomis su magija, raganomis ir burtininkais. Psichologiniu lygmeniu katės gali atspindėti žmogaus vidinius aspektus: individualizmą, nenuspėjamumą ir gebėjimą prisitaikyti kartu neprarandant savarankiškumo. Manau, kačių tema puikiai dera prie lapių ir pelėdų mano kūryboje. Katės, pelėdos ir lapės simboliškai susijusios per savo paslaptingą, nepriklausomą ir gudrią prigimtį. Kaip ir katės, pelėdos dažnai simbolizuoja išmintį ir intuiciją, pasirodo naktį ir dažnai asocijuojasi su mistinėmis jėgomis. Lapių simbolika taip pat siejasi su gudrumu ir gebėjimu prisitaikyti, o kartu ir su nenuspėjamumu bei slapukavimu. Šios trys būtybės atspindi skirtingus tamsios ir paslaptingos energijos aspektus, todėl jų simbolika dažnai susiejama viename kontekste, pavyzdžiui, tamsos ar paslapties temose. Nors nuo vaikystės labai mėgstu katinus ir pas mane namuose visada gyvena vienas šios rūšies atstovas ar atstovė, bet kurį laiką mano kūryboje kačių temos nebuvo. Kaip tik šį rudenį grįžo noras piešti ir tapyti kates, planuoju per pavasarį sukurti visą tapybos ciklą kačių tema.
Ir ką katinai reiškia Jums...
Katės man simbolizuoja tiek švelnumą, tiek nepriklausomą dvasią, jos vertina asmeninę erdvę ir privatumą, tačiau kartu geba užmegzti gilų ryšį su aplinkiniais, tokios savybės ir man pačiai labai imponuoja.
Dėkoju.
Virtualioje aplinkoje parodą galima apžiūrėti iki lapkričio 30 d.: https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/13680169/dark-gloomy-ii