Neapykantos „kultūros“ šalis, arba Kodėl Lietuva – savižudžių kraštas? (2)
Tokios neapykantos, kai augau, neteko patirti, nors ir ne rojuje gyvenau. Tačiau tai, ką netikėtai pamačiau, sukrėtė. Nejau žmonės yra tokie? Kodėl egzistuoja tokios feisbuko grupės kaip UŽKNISO JUODAI (https://www.facebook.com/groups/392499220821586)? Tai uždara grupė, turinti beveik 900 narių, liejanti neapykantą ant viso pasaulio. Psichologai gal ir turi atsakymą. Aš kol kas dar ne. Tesprendžia skaitytojai.
Mindaugas Peleckis
2015 m. Sausio 18 d., 00:40
Skaityta: 412 k.
PAPILDYTA PSICHOLOGĖS AIDOS PODINSKAITĖS KOMENTARU (2015 01 18): Visada buvo žmonių, kurie tiesiog verda neapykantoje ir ja taškosi. Tačiau šiuo laiku paprasčiau burtis į bendraminčių grupes, todėl jie labiau matomi. Taip, nesinori su tokiais susidurti, taip galima kalbėti ir apie psichinę sveikatą, ir apie iš to išplaukiančią visuomenės būklę. Tačiau visada buvo neapykanta trykštančių žmonių. Man yra įstrigusi berods Romo Sakadolskio mintis apie kriminalus žiniasklaidoje (publikacijos, reportažai ir pan.): apie juos rašoma, nes kriminalai nėra mūsų kasdienio gyvenimo dalykas, tai yra naujiena, o tai, kas kasdieniška, nėra nei naujiena, nei dažniausiai įdomu. Žvelgiant iš šitos pusės, kažkiek paguodžia. Bet sutinku su Jumis, tai tėra menka paguoda, o klausiamas kodėl tokios naujienos yra tarp skaitomiausių, lieka atviru. Ir vieno atsakymo nėra. Ko gero (tai ir būtų kelias ieškant recepto) reiktų kalbėti apie visuomenės savivertę apskritai ir kiekvieno žmogaus konkrečiai. Tai ilgas ir nelengvas kelias, bet kuo ilgiau delsiama, tuo problema tampa opesne. Ir tokia didele, kad jos nepastebėti jau neįmanoma... Permečiau akimis komentarus. Ką galiu pasakyti? Jie dar kartą parodo, kad aš, jų neskaitydama, elgiuosi teisingai. O daugiau? Be komentarų...
PAPILDYTA 2015 01 11 PROF. LETO PALMAIČIO KOMENTARU. Be abejo, toks K. Krivicko atsakymas priklauso prie savižudybių skatinimo, nes yra dabartinės viduje visų su visais piktai supriešintos ir nežmoniškos Lietuvos su žiauria politine sistema išraiška.
PAPILDYTA 2015 01 05, APIE 20 VAL. LIETUVOS PSICHOLOGŲ SĄJUNGOS (LPS) KOMENTARU. Informuojame, kad LPS Psichikos sveikatos politikos komitetas išnagrinėjo Jūsų laiške pateiktą informaciją. Komiteto nuomone, toks žurnalisto pasakymas tiesiogiai savižudybės neskatina, bet prisideda prie neadekvataus visuomenės požiūrio į savižudybes ir jų priežastis. Demokratinėje, teisinėje valstybėje teisingumą turi įgyvendinti teisėsauga, o ne įtariamasis turėtų nusižudyti.